Історичні дати, державні свята,

 

ювілеї у школах міста

 

 29  січня - День пам'яті Героїв Крут

 

     

Вже більш ніж 100 років тому історія України закарбувала на своїх скрижалях новий символ, який став невід'ємною складовою генетичної пам'яті українського народу. Цей символ — Крути!

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут — саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ, прагне до життя і благополуччя.

29 січня 1918 року назва невеликої станції, що розташована на Чернігівщині уздовж лінії Бахмач-Київ, ознаменувала відлік нового духовного злету нації, який уже протягом століття є сяючим дороговказом для десятків поколінь незламних борців за свободу та незалежність рідної землі, за власну Українську державу.

 Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її.

 

Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї Вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

       На залізничній станції Крути за 130 кілометрів від Києва відбулася битва між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300 українськими гімназистами, студентами та юнкерами, що намагалися не пропустити «червоних» до Києва. Вона тривала близько 5 годин. Українці відбили кілька атак, під час яких зазнали значних втрат. Через деякий час у студентів почали закінчуватись набої і вони розпочали відступ. Ті, кому це не вдалося, були захоплені в полон. Комуністи, розлючені спротивом, знущалися над полоненими, а потім розстріляли їх, за іншими версіями закололи багнетами. Перед смертю учень 7 класу Пипський першим почав співати гімн України, його підхопили інші. Тривалий час тіла студентів лежали непохованими.  Вшановувати пам’ять героїв Крут на державному  рівні  почали у 2004 році.

    У всіх навчальних закладах міста планується ряд заходів, присвячених цій події: круглі столи, радіопередачі, усні журнали, конкурси відеопрезентацій та стіннівок. 

     

        З методичними наробками та відеопосиланнями знайомтесь у рубриці "Методичні наробки" та "Медіатека"

 

 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВА В ШКОЛАХ КАМ'ЯНСЬКОГО

 

  Відповідно до Указу Президента України Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку  до Дня прав людини, який відзначається в пам'ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. 

       З нагоди цієї події у всіх ЗЗСО м. Кам'янського протягом тижня  пройшли різноманітні заходи з даного питання:

- єдиний урок права 10 грудня (всі школи міста)

- правові турніри ( СЗШ № 10, СЗШ № 21, 30, 13, 25, ліцей № 1);

- антикорупційні уроки (СЗШ № 12, СЗШ № 38, гімназія № 11);

- уроки-брейн-ринги "Правовий лабіринт", музейні уроки (СЗШ № 10, СЗШ № 20, НВК № 37);

- виставки малюнків на тему "Права людини очима дитини" 

- правові квести (СЗШ № 20, 34, 5, 22);

- зустрічі з представниками правоохоронних органів (технічний ліцей, ліцей № 1, СЗШ № 10, 18, 21, 30)

 

 

15 лютого - День вшанування      учасників бойових дій

на території інших держав

 

     Відповідно до Указу Президента України від 11.02. 2004 р., 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану. Україна першою на пострадянському просторі на знак глибокої поваги до своїх синів, яким випало воювати далеко від рідних домівок, почала офіційно відзначати 15 лютого як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Сумлінно виконуючи військову присягу, воїни-інтернаціоналісти проявляли високі людські якості - особисту мужність, професіоналізм, милосердя і гуманізм. Багато з них загинули на чужині, зокрема в Афганістані. Світла пам’ять про кожного воїна живе у наших серцях.

    Допоміжні відеоматеріали до уроків та заходів

розміщені в рубриці "Медіатека"

 

 

День Героїв Небесної Сотні

   День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

 

 Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

 

Увага! Четверта субота листопада (у цьому році - це 24 листопада) є Днем пам'яті жертв голодоморів!

 

    У школах міста протягом тижня  пройшли Уроки пам'яті, класні години, лекції, виховні заходи,  переглянуто  кінофільми про Голодомор 1932-1933 років в Україні. А  23 листопада о 14.00 між учнями Одеського ліцею №7, Куп`янськоі школи №6 (Харківська обл.), Полтавської гімназії №17 та  НВО ліцею НІТ м. Кам`янського відбувся телеміст за темою: «Рефлексії на тлі дитячих спогадів про Голодомор: регіональний вимір». Також 24 листопада 2018 року о 16 годині в Україні пройшла загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбудлася акція «Запали свічку»

 

Телеміст " Рефлексії на тлі дитячих спогадів про Голодомор"
телеміст НВО-ліцей.pdf
Adobe Acrobat Document 72.5 KB

   

  "Засвіти свічку у вікні"

 

Як відомо, жертв Голодомору – геноциду українського народу – вшановують щороку в четверту суботу листопада. Цьогоріч цей день пам'яті випадає на 25 листопада. По всій Україні відбудуться поминальні заходи. У школах Кам'янського протягом тижня проводилися заходи, присвячені 85-м роковинам цієї трагедії: єдині уроки, випуск стіннівок, репрезентації спогадів свідків голодомору, екскурсії у міський музей. А в суботу,   25 листопада, учнівська спільнота  приєднається до  загальнонаціональної хвилини мовчання й  акції "Засвіти свічку у вікні".

 

 

Шановні колеги!

 

З нагоди прийняття Загальної

 декларації прав людини в усіх

 навчальних закладах міста пройшов тиждень правових знань: турніри, зустрічі з представниками правоохоронних органів, круглі столи, правові брейн-ринги, виставки літератури, конкурси малюнків і стіннівок-колажей, а 9

грудня 2016 року був проведений єдиний урок "Права людини".

 

Фотозвіт дивіться у рубриці "Фотогалерея"

Голодомор 19321933 Оксана Білозір СВІЧА
MP4 Video/Audio File 9.8 MB
Заповіт нащадкам. Вірш Дзюбенко Валерії. СЗШ № 19
Голодомор. СЗШ 19 (3).pdf
Adobe Acrobat Document 115.2 KB

До Дня Великої Перемоги. День пам'яті та примирення.

1939-1945. Пам'ятаємо! Перемагаємо!

Шановні колеги!

 

  8 травня в Україні Указом Президента запроваджується нова пам'ятна дата – День пам'яті та примирення.

 

 Нова пам'ятна дата встановлюється для"вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих".

 

    Вшановувати у цей день будуть воїнів, "жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни".У виборі календарної дати проведення всіх заходів рекомендовано обрати кінець першої декади травня, що пов’язано з капітуляцією націонал-соціалістичної Німеччини й офіційним святкуванням Дня Перемоги антигітлерівської коаліції значною частиною країн світу – 8 та 9 травня 1945 року відповідно.

 

   

 

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій

на території інших держав

    Шановні учителі!

     Згідно з Указом Президента України від 12.06.2013 р. № 329 "Про проведення в 2014 р. в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав" на Дніпропетровщині буде проведено єдиний урок мужності 14 лютого, присвячений пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, що брали участь в урегулюванні військових конфліктів на території іноземних держав (Афганістан, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Косово, Південний Ліван, Кувейт, Ірак, Ангола, Сьєрра-Леоне, Ліберія).

     Допоміжні відеоматеріали до уроку розміщені в рубриці "Медіатека"